HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Gjeniu i Ri i internetit i thot jo shumës 1 milion dollareshe nga yahoo

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 35
Join date : 2009-05-28

PostSubject: Gjeniu i Ri i internetit i thot jo shumës 1 milion dollareshe nga yahoo   Thu May 28, 2009 11:20 am

Yahoo i ofron 1 miliarde dollare i përgjigjet "JO", ndërsa administratoreve te Microsoft te cilët e marrin për te zhvilluar një telekonference u thotë "Jam ne gjume". Tani Yahoo pritet ti ofrojë 1.6 mliarde dollare.Mark Zuckerberg, i riu 22 vjeçar, themeluesi i web sajtit facebook.com, është bërë personi me i perfolur i javës. Yahoo i ka ofruar 1 miliarde dollare ndërsa ai i përgjigjet me një "JO" dhe bën Yahoo-n te mendoje për një çmim me te lartë. Sipas burimeve të ndryshme, Yahoo planifikon ti ofrojë 1.6 miliarde dollare Zuckerbergut përkundër shitjes se web sajtit te tij facebook.com. Cudite nuk mjaftojnë këtu, një mëngjes gjersa udhëheqësit e lartë te Microsoft-it tentojnë te lidhen me te përmes telekonferences, ai refuzon te bisedoje duke ua mbyllur telefonin. Arsyeja është ora 8 mengjesit pasi ai ishte ne gjume.

Mark Zuckerberg, ka filluar te shkruaj porgramime qe ne moshen 10 vjeçare. PaS shkolles se mesme regjistrohet ne universitetin e famshem amerikan Harward, por sikur deshiron te ndjek rrugën e Bill Gates, dhe edhe Marku largohet nga universiteti duke vazhduar te merret me programim.Tani ai është 22 vjeç, dhe me shumë mundësi javeve te ardhshme do të jetë personi me i perfolur në media.
Back to top Go down
View user profile http://delax.board-directory.net
 
Gjeniu i Ri i internetit i thot jo shumës 1 milion dollareshe nga yahoo
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Skaven Clan Pestilens Rat Ogre Question
» IS THE UNITED STATES THE NEXT GREECE- DEFAULT ? OPNION ?
» Swap Meet in St.Louis this Saturday !
» Happy Joy!
» tether cars

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Delax Box :: Internet-
Jump to: