HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si Te Vjedhim Rrjet..!!

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 35
Join date : 2009-05-28

PostSubject: Si Te Vjedhim Rrjet..!!   Thu May 28, 2009 10:36 am

Ktu do te ju tregon se si te vjedhni rrjet nese e keni Mac adresss Disable ne Router ...

1) Program per scann ( Agry Ip Scanner )
Shkarko kete
http://switch.dl.sourceforge.net/sou.../ipscan221.exe

Tash qka duhet ... skenoni rrjetin Lan ( local area connection )
dhe aty do te ju shfaqen Ip te cilat jan te gjalla qe shfrytzojn rrjet
e selektoni njo me tastin e djatht ja boni show Mac adress e kopjoni ate dhe shkoni keshtu

My Network places Properties / Local area Connection Properties / Tani tek configure / Advanced / Network Adress / Vendose tick tek value..Edhe u Kry
Rrjetin muni me perdor deri sa te ju diktoj ISP-ja e juaj
Back to top Go down
View user profile http://delax.board-directory.net
 
Si Te Vjedhim Rrjet..!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Info. Të Ndryshme :: Mësime Të Ndryshme-
Jump to: