HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Internet Explorer 8 i gatshëm për gjykimin tuaj

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 35
Join date : 2009-05-28

PostSubject: Internet Explorer 8 i gatshëm për gjykimin tuaj   Thu May 28, 2009 11:23 am

Internet Explorer 8 i gatshëm për gjykimin tuaj
Edhe pse ende nuk është në versionin final, Internet Explorer 8 është në dispozicion të publikut në formën e paraqitjes RC1 (release candidate), e nëse mund tu besohet pohimeve nga tabori zyrtar i Microsoftit, versioni final i këtij shfletuesi nuk do të dallojë shumë nga versioni aktual në dispozicion.
Me versionin më të ri të Internet Explorer, Microsoft planifikon të kthej pjesët e tregut të cilat gjatë disa muajve të fundit është duke i humbur pandërprerë.

Në versionin e ri të këtij shfletuesi të internetit Microsoft ka integruar opsionin e ashtuquajtur “shfletim privat”, ka përmirësuar sigurinë e shfletuesit dhe atë me integrimin e filtrave për ekzekutim të skripteve në faqe të internetit dhe me shtojca të ngjashme, derisa vet shfletuesi është më i shpejtë në punë.

Versionin e ri të Internet Explorer 8 për Windows XP apo Vista derisa përdoruesit e versionit eksperimental të Windows 7 do të duhet të presin edhe pak.
Back to top Go down
View user profile http://delax.board-directory.net
 
Internet Explorer 8 i gatshëm për gjykimin tuaj
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» There is NO recession on the internet
» The day the internet died.
» 21.03.2012 LAR MD902 Explorer
» FINALLY... the internet affects politics as usual!
» Dora Explorer - Side Stepper

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Delax Box :: Internet-
Jump to: